Kokie lagaminai yra tinkamiausi?

lagaminaiRuošiantis kelionei svarbu yra pasirūpinti tvirtu ir geros kokybės lagaminu, kuriame susidėsite visus reikalingus daiktus. Tačiau koks lagaminas yra patogiausias ir kartu patvariausias? Būtent apie tai į ką vertėtų atkreipti dėmesį pieš įsigyjant lagaminą ir kalbėsime toliau.

Minkšti ar kieti šonai: ką pasirinkti?

Lagaminai minkštais šonais yra gaminami iš audinio, kuris dengia lagamino rėmą ir konstrukciją sutvirtinančias detales. Siekiant rasti kuo patvaresnį lagaminą minkštais šonais reikėtų atsižvelgti į audinio kokybę ir siūlų linijinį tankį. Taip pat, nepamirškite patikrinti ar audinys yra atsparus vandeniui, juk niekada nesi tikras kada užklups lietus, o vykti į kelionę su šlapiais daiktais būtų tikrai nemalonu. Pagrindinis minkštų šonų lagamino privalumas yra tas, jog jis yra lengvesnis ir esant reikalui gali šiek tiek išsiplėsti. Jie yra lankstūs, tad puikiai telpa tiek į krovinių lentynas, tik po sėdyne ar kitose vietose kur plastikiniai lagaminai tilptų žymiai sunkiau. Vienintelis minusas šio tipo lagamino yra tai, jog jis ne taip gerai apsaugo turinį, esantį viduje. Jei galvojate vežtis daiktus, kurie nuo sukrėtimų lengvai lūžta ar susigadina, patartina rinktis kietų šonų lagaminą.

Kietų šonų lagaminas atrodo tarsi dėžė, paprastai jis yra gaminamas iš plastiko ar metalinių rėmų, padengtų oda arba kita stipria medžiaga. Jie yra gana patvarūs ir turi kodines spyneles, kurios suteikia didesnį saugumo jausmą. Minusas tas, kad jų negalima praplėsti, dėl to sunkoka pakišti po sėdyne ar sutalpinti ten, kur vietos nėra pakankamai. Taip pat, jie yra gana sunkūs, todėl ir daiktų skrendant teks pasiimti šiek tiek mažiau nei renkantis minkštų šonų lagaminą.

Patikrinkite ratukus ir užtrauktukus.

Paprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Patogiausia manevruoti lagaminą kuris turi keturis ratukus, tačiau išauga ir tikimybė juos sugadinti, kadangi jie yra išsikišę. Rinkitės ratukus, kurie yra padengti guma, taip išvengsite nemalonių garsų (barškėjimo).

Užtrauktukai irgi pakankamai svarbus aspektas į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį. Pagrindiniai jų tipai: kilpiniai, kurie gali atlaikyti pakankamai didelį svorį, ir dantyti, kurie yra gaminami iš metalo ar plastmasės ir pasižymi itin geru patvarumu.

Patartina lagaminą rinktis ne tik pagal jo išvaizdą, bet ir tvirtumą lemiančius veiksnius. Gerai apgalvokite koks lagaminas yra tinkamas būtent jums, ką jame talpinsite ir kur dažniausiai jį naudosite.