Kaip išsirinkti jums tinkamus skaitymo akinius

Šiuo metu rinkoje yra tiek daug skirtingų skaitymo akinių tipų, kad gali būti sunku suprasti, kuris stilius jums tinka. Jei nežinote, nuo ko pradėti, šis vadovas padės išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią skaitymo akinių porą. Tačiau nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus akys yra unikalios, todėl perkant svarbu atsižvelgti į konkrečius regėjimo reikalavimus.

Kai esame jauni, mūsų akys geba aiškiai sutelkti dėmesį tiek į artimus, tiek į tolimus dalykus. Tačiau su amžiumi akių lęšiukas tampa mažiau lankstus, todėl sunkiau sufokusuoti žvilgsnį į artimus objektus. Ši būklė vadinama presbiopija, kuri paprastai pradeda vystytis apie 40-uosius metus. Šiai būklei ištaisyti naudojami skaitymo akiniai, prieš akis dedant išgaubtą lęšį. Šio tipo lęšiai išlenkia į akį patenkančius šviesos spindulius, o tai padeda sufokusuoti objektą tinklainėje. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti įvairių skaitymo akinių, pradedant paprastais be recepto įsigytais lęšiais ir baigiant sudėtingesniais bifokaliniais ir progresyviniais lęšiais. Nesvarbu, kokio tipo skaitymo akinius pasirinksite, jie gali padėti aiškiai matyti ir vėl mėgautis mėgstamomis knygomis.

Renkantis skaitymo akinius svarbu atsižvelgti į receptą, rėmelių formą ir dydį bei lęšių tipą. Nuo recepto priklauso lęšių stiprumas, o tai svarbu tiems, kurie blogai mato. Į rėmelių formą ir dydį reikėtų atsižvelgti atsižvelgiant į veido bruožus ir asmeninius pageidavimus. Lęšių tipas taip pat yra svarbus aspektas, nes vieni lęšiai geriau tinka tam tikrai veiklai nei kiti. Pavyzdžiui, bifokaliniai arba progresyviniai lęšiai gali būti tinkamesni skaitymui, o fotochrominiai lęšiai – lauko veiklai. Galiausiai tinkamų skaitymo akinių pasirinkimas yra asmeninis sprendimas, kurį reikėtų priimti atsižvelgiant į individualius poreikius ir pageidavimus.

Ieškodami tinkamų skaitymo akinių, turėtumėte nepamiršti kelių dalykų. Pirma, norėsite įsitikinti, kad akiniai patogiai ir tvirtai priglunda prie veido. Paskutinis dalykas, kurio norite, tai nuolat reguliuoti akinius arba kad jie nuslystų ant nosies. Antra, norėsite rasti tokį stilių, kuris atitiktų jūsų skonį ir asmenybę. Galima rinktis iš daugybės skirtingų rėmelių stilių ir spalvų, todėl, prieš priimdami galutinį sprendimą, skirkite laiko pasimatuoti kelias poras. Galiausiai būtinai apsvarstykite, kokios medžiagos lęšių pageidaujate. Kai kurie žmonės renkasi stiklinius lęšius dėl jų skaidrumo, kiti – plastikinius lęšius dėl mažesnio svorio. Galiausiai svarbiausia rasti tokius skaitymo akinius, kuriuos gerai jaustumėtės dėvėdami. Šiek tiek pasidomėję, tikrai rasite sau tinkamą porą.

Jei turite problemų su naujais skaitymo akiniais, kreipkitės į optiką. Optikos darbuotojai padės pritaikyti akinius taip, kad jie jums tinkamai tiktų, taip pat padės išspręsti bet kokias kitas problemas, su kuriomis galite susidurti. Jei atrodo, kad akiniai netinkamai tinka, taip pat verta juos nunešti atgal į parduotuvę, kurioje juos pirkote. Ten dirbantys darbuotojai turėtų padėti rasti geriau tinkančius akinius. Apskritai svarbu, kad skaitymo akiniai būtų švarūs ir nesusidarytų dėmių. Tai padės aiškiau matyti, be to, pailgins akinių tarnavimo laiką. Laikykitės šių patarimų, ir galėsite džiaugtis aiškiu regėjimu daugelį metų.

Dabar, kai supratote, į kokius veiksnius reikia atsižvelgti renkantis skaitymo akinius, metas apsipirkti! Akinių skaitymui galite įsigyti Optika Vizija optikose. Turime platų stilių ir prekių ženklų pasirinkimą, atitinkantį visus poreikius. Mūsų ekspertai padės jums rasti tobulą skaitymo akinių porą, atitinkančią jūsų regėjimo reikalavimus. Paskambinkite mums šiandien arba apsilankykite mūsų svetainėje ir sužinokite daugiau.