burnos higiena

Burnos higiena – procedūra leidžianti ilgiau džiaugtis savais dantimis

Vos prieš gerą dešimtmetį išgirdus apie burnos higieną žmonės iškart atsisakydavo šios procedūros. Neva tai labai brangu ir visai nereikalinga. Tačiau pamažu tendencijos keitėsi ir ši odontologinė procedūra tapo ne tik rekomenduotina, bet ir noriai lankoma pacientų. Ir kaip teigia pacientai burnos higieną Kaune galima rasti už visai prieinamą ir draugišką kainą.

Procedūros svarba

Galima atrasti ne vieną ir ne dvi priežastis, kodėl ši odontologinė procedūra yra svarbi. Burnos higienos metu yra itin kruopščiai ne tik nuvalomi dantys, bet ir išvaloma visa burnos ertmė. Todėl natūralu, kad dantys ne tik ilgiau ir efektyviau atlieka savo kramtymo funkciją, bet ir yra papildomai apsaugomi nuo ėduonies, karieso ir kitų pasekmių. Procedūros metu nuvalomi dantų akmenys – kurių laiku nepašalinus ir vystosi prieš tai išvardintos burnos ertmės ligos.

Nereikia baimintis dėl skausmo

Kaip teigia Kaune dirbantys odontologai – burnos higiena Kaune neretam vis dar atrodo skausminga procedūra, todėl natūralu, kad žmonės to vengia. Vis dėl to tai nėra tiesa. Taip, procedūra sujautrina dantis ir gali būti šiek tiek nemaloni, nes burnos higienos metu jums yra valomi dantys, šiek tiek pakeliamos dantenos, nuimami dantų akmenys. Tačiau to – skausminga procedūra negalima vadinti. Nors burnos higiena trunka 30 – 40 minučių, tačiau dar nei vienam, kaip pastebi burnos higienistai, neprireikė nuskausminamųjų. Tai labiau vaizduotės kūrinys, o ne realus skausmas. Vis gi po procedūros dantys gali net porą dienų būti jautrūs. Dėl to reikėtų vengti itin šaltų ar karštų gėrimų ar valgių.

Kaip dažnai turi būti atliekama burnos higiena?

Tai profilaktiška procedūrą, kurią reikėtų atlikti ne daugiau kaip du kartus metuose. Paprastai tai užtenka padaryti vieną kartą metuose. Geriausia, kad burnos higiena (Kaune esančiose klinikose tai patariama padaryti prieš užsirašant pas odontologą pirminei burnos ertmės apžiūrai) būtų atlikta, prieš atliekant kitas odontologines procedūras. Taip jūsų dantų gydytojas gavęs burnos higienisto ataskaitą galės geriau nustatyti ne tik jau esančias bet ir netolimoje ateityje galinčias suaktyvėti dantų problemas. Jeigu dantų akmenys yra linkę gamintis ir nusėsti ant dantų dažniau nei įprastai – apie procedūros dažnumo pakeitimus jus informuos jūsų burnos higienistas.

Rūpinkitės savo dantimis ir bendra burnos ertmės higiena ne tik kasdien valydami dantis, bet ir apsilankydami pas burnos higienistą. Juk visada geriau kelią būsimoms dantų ligoms užkirsti, dar joms nesuviešėjus.