Nemokami skelbimai Lietuvoje

Kasdien darbo ieškantys žmonės lankosi internete – tai yra viena iš pagrindinių priemonių, kuria naudojasi tūkstančiai žmonių. Kadangi mūsų šalyje nedarbo lygis yra labai aukštas, nemokamų darbo skelbimų publikavimas yra tikras išsigelbėjimas tiek darbdaviams, tiek ir darbo ieškantiems žmonėms.

Nemokami skelbimaiJei esate darbdavys puikiai žinote, kokiais įkainiais pasižymi patys didžiausi darbo skelbimų portalai Lietuvoje. Tokias investicijas gali sau leisti tikrai ne kiekvienas verslo savininkas (nepaisant to, kokio dydžio jis bebūtų), todėl puikiai suprantama, kad vartotojams reikia papildomų alternatyvų, galinčių sumažinti darbuotojų paieškai tenkančias išlaidas.

Tą patį galima pasakyti ir apie darbuotojus. Jei didžiausiuose portaluose norite publikuoti savo skelbimus – turite mokėti. Todėl tai nėra sprendimas, kurį pasirenka kiekvienas vartotojas. Kur kas dažniau imama ieškoti kitų internetinių skelbimų portalų, kuriuose savo skelbimą būtų leidžiama publikuoti nemokamai. Be to, tai būna labai paprasta ir greita.

Kita vertus, jums reikiamo darbuotojo radimas ar jūsų ieškomos darbo vietos paieškų sėkmė priklauso ne tik nuo pasirinkto skelbimų portalo. Didžiausią reikšmę šiuo atveju turi jūsų skelbimas. Tai reiškia, kad būtina gerai apgalvoti skelbimo turinį.

Jei tai yra darbo skelbimas – tuomet darbdavys turėtų labai aiškiai įvardinti ieškomam darbuotojui keliamus reikalavimus ir siūlomo darbo pobūdį. Be abejo, svarbiu išlieka ir atlyginimas. Nors kai kurie darbdaviai mano, kad tai nėra svarbu – labai klystama. Įprastai žmonės darbo ieško ne tik dėl to, kad jiems reikia socialinių garantijų. Jiems taip pat reikia ir solidaus atlyginimo. Todėl jei norite sulaukti didesnio vartotojų susidomėjimo ir galite pasiūlyti pakankamai nemažą atlyginimą – skelbime pateikite ir jį.

Tuo tarpu žmonėms, kurie ieško darbo, skelbimo kūrimui reikėtų skirti dar daugiau dėmesio – ta pati taisyklė galioja ir tuomet, kai pasirinktam darbdaviui siunčiate savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Informacija turėtų būti labai gerai apgalvota ir koncentruota. Jokiu būdu nenaudokite daugiau žodžių nei iš tikrųjų reikia. Darbdaviai tikrai nemėgsta skaityti labai ilgų laiškų ar gyvenimo aprašymų. Žinoma, nepamirškite, kad jūsų patirties ir sugebėjimų aprašymas taip pat turėtų būti labai originalus ir traukiantis akį.