Ką reikia žinoti apie gėles ir jų auginimą?

gelesGėlių auginimo sezonas jau įgauna pagreitį – Lietuvoje jau ruošiamasi sėklų sėjimui, nes orai šyla, o ir saulė jau šviečia gerokai ilgiau. Auginantiems gėles dabar yra puiki proga gauti kokybiško derliaus – žemė jau nebėra įšalusi, todėl per žiemą medžiagas praradęs dirvožemis vazone jau turėtų būti keičiamas kuo greičiau. Dabar suintensyvėjo tulpių bei rožių auginimas, nes artėjant motinos dienai, prekybininkai jau pateikinėja išankstinius užsakymus tiekėjams. Daug žmonių patys sodina daugiametes gėles namų kiemuose, tačiau blogiausia tai, kad dėl netinkamos priežiūros, jos tiesiog nuvysta ir sekančiais metais jau jokių žiedų nebeskleidžia. Verta pabrėžti, kad internete dabar yra daug informacijos apie gėlių sodinimą bei auginimą, tad kiekvienai rūšiai turite skirti laiko ir pastangų atsižvelgiant į jos augimo ypatumus.

Visos gėlės dažniausiai sodinamos lauko gėlių darželiuose, o šąlant orams, jos yra įnešamos į vidų. Jeigu turite didesnes patalpas, tai ten viską laikyti galite vienoje vietoje, tik jums reikės pasirūpinti skirtingų dydžių vazonais. Taip pat kiekvienos rūšies gėles reikės laistyti skirtingu kiekiu ir laikotarpiu. Ypač svarbu tinkamai prižiūrėti dirvožemį – vazonuose žemės turi būti keičiamos, taip pat gėlės turi būti tręšiamos. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad net ir šaltais metų laikais gėlės reikalauja saulės šviesos, tad jeigu jūsų patalpos negauna saulės spindulių, tai tokiu atveju reikėtų pasirūpinti dirbtiniu apšvietimu.

Augalininkystė yra gana sudėtingas užsėmimas, tuo labiau, kad viskas priklauso nuo turimų augalų kiekio bei rūšių. Naminės gėlės galbūt nereikalaus daug priežiūros, tačiau jeigu iš anksto jas auginate tam, kad paskui galėtumėte papuošti savo kiemą, tai ir specialią įrangą būtų neprošal įsigyti. Internete galite rasti specialių šviestuvų, kurie skleistų reikiamo ryškumo šviesą. Internete galite rasti ir diagramas, kurios nurodo kokio ryškumo ir diametro šviesos reikia tam tikrų rūšių augalams. Taip, kiekvienas augalas reikalauja skirtingo šviesos spindulio, todėl dabartinės technologijos leidžia rinktis norimus šviestuvus pagal tam tikrus parametrus. Geriausia būtų domėtis specialiomis interneto svetainėmis – ten viskas pasakojama apie konkrečių gėlių auginimą.