Gėles auginti galima ir pelningai

gelesNorėdami auginti gėles, daugelis pradedančiųjų klysta manydami, kad užteks tik nuosavo kiemo ir šiek tiek priežiūros – tam reikia nemažai laiko, ypač kai kalba eina apie gėlininkystės verslą. Kiekvienoje veikloje tenka paaukoti nemažai laiko, tenka įdėti pastangų, o svarbiausia – teks išleisti ir pinigų tinkamo inventoriaus įsigijimui. Galvojate apie kokį inventorių eina kalba? Kaip jau minėjome – jums nepakaks vien tik dirvos lopinėlio – jums reikės šiltnamių, laistymo sistemų, šildytuvų, trąšų ir kt. Visa tai kainuoja. Žinoma, galite bandyti rožes ar tulpes auginti tik tam tikrais sezonais t.y. vasaros metu, tačiau jeigu kalba eina apie verslą – jūs tuo galite užsiimti visus metus.

Negalvokite, kad rožes bei tulpes išauginti žiemos metu yra be galo sunku – jeigu turėsite reikalingą inventorių, investuosite pinigų, tai viskas turėtų pasisekti. Žinoma, teks ir sukaupti reikiamą žinių bagažą. Visos išlaidos prasideda būtent nuo inventoriaus įsigijimo ir dirvožemio paruošimo. Matote, gėlių auginimui reikia kokybiškų žemių, tad jeigu jūsų plote glūdi kažkoks smėlis, maišytas su žvyru, tai pirmiausia turėsite įsigyti juodžemį – jame geriausia auga augalai. Priklausomai nuo auginamų gėlių kiekio, tų žemių jums gali prireikti daug, tad būkite pasiruošę investuoti. Žemė turi būti tam tikro rūgštingumo, tad turėsite pirkti trąšas. Jeigu auginsite vazonuose – turėsite juos įsigyti, o taip pat reikės ir mažesnių vazonėlių, kuomet rožės ar tulpės bus auginamos iš sėklų arba nugenėtų šakų.

Toliau teks rūpintis šiltnamiais, drėkinimo bei šildymo sistemomis, o tai vėlgi pareikalaus pinigų. Pradedant verslą, visada pasitaiko nemažos išlaidos, ypač pačioje pradžioje, tad neišsigąskite – jeigu pirmais metais niekas neatsipirks, tai sekančiais, jau tikrai skaičiuosite pirmą uždarbį. Ruošdami šiltnamius, jūs turite juos pritaikyti tam tikram žemės plotui, todėl jeigu perkate juodžemį – neskubėkite jo niekur barstyti. Pastatykite šiltnamį ir jame išpilkite visas žemes. Žinoma, tai taikoma, jeigu viskas auginame dirvožemyje, o ne vazonuose. Galiausiais, jums teks pasirūpinti drėkinimu bei šildymu. Tam siūloma naudoti įvairus ekologinius įrenginius, kuriuos galima pasigaminti namų sąlygomis iš įvairiausio šlamšto – šitaip sutaupysite pinigų.